hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sözleriyle Türkiye'yi yasa boğan Nebile anne, oğlunu bu sözlerle uğurladı

  Kimi evladını daha yeni kucağına almıştı, kimi baba olmak için gün sayıyordu. Bartın'daki madende ölen işçiler için kentin farklı noktalarında cenaze törenleri vardı. Bir kez daha gözyaşları sel oldu. "Oğlum belki bir yere saklanmıştır, bir umut bekliyorum" diyen ve bu sözleriyle yürekleri dağlayan Nebile Bulut da oğlunu toprağa verdi. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman, acılı ailelerin yanındaydı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bir umut belki bir yere saklanmıştır ama yok. Ne yaparız Allah'ım bilmiyorum, ne yaparız..." Nebile annenin bu sözleri, Türkiyeyi yasa boğmuştu. "Oğlum belki bir yere saklanmıştır" diyerek umutla beklemişti maden ocağının kapısında ama olmadı. Oğlu Mehmet Bulut'un acı haberini alan Nebile anne için ayakta durmak da oldukça güçtü.

  Bartın'daki patlamada yaşamını yitiren madenci Şaban Yıldırım ise ikiz bebek bekliyordu. Baba olmak için sayıyordu. Annesi madene gittiği son günü göz yaşlarıyla anlattı.

  Okan Akgün'ün annesi de gözyaşlarıyla veda etti oğluna.

  Aynı anda işe başlayan 3 arkadaş için yan yana cenaze töreni düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve çok sayıda siyasi isim de katıldı.

  Maden işçisi 25 yaşındaki Berkay Kesim için de Bartın’a bağlı Epçiler köyünde tören düzenlendi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da cenaze törenine katıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow