Tahrir-el Şam'a şafak baskını

Video: Tahrir-el Şam'a şafak baskını
Dün gece boyu pek çok noktada da terör ve <a class="in-news-link" href="/uyusturucu-operasyonu" target="_blank" title="uyuşturucu operasyonu haberleri">uyuşturucu operasyonu</a> vardı. <a class="in-news-link" href="/adana" target="_blank" title="Adana haberleri">Adana</a> merkezli operasyon'da terör örgütü <a class="in-news-link" href="/tahrir-el-sam" target="_blank" title="Tahrir-el Şam haberleri">Tahrir-el Şam</a> üyesi oldukları şüphesiyle 13 kişi gözaltına alındı. Van'da ise 11 <a class="in-news-link" href="/kilo" target="_blank" title="kilo haberleri">kilo</a> 875 gram uyuşturucu madde yakalandı.

Dün gece boyu pek çok noktada da terör ve uyuşturucu operasyonu vardı. Adana merkezli operasyon'da terör örgütü Tahrir-el Şam üyesi oldukları şüphesiyle 13 kişi gözaltına alındı. Van'da ise 11 kilo 875 gram uyuşturucu madde yakalandı.

Adana'da yaklaşık 300 polis, Suriye'de El Kaide bağlantılı terör örgütü Tahrir-el Şam'a yönelik operasyon düzenledi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, HTŞ üyesi olduğu şüphesiyle 16 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı. Harekete geçen Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Amirliği, 18 farklı adrese özel harekat polisinin de desteğiyle operasyon düzenlendi.

Operasyonda örgüte başta eleman olmak üzere lojistik ve para desteği sağladığı öne sürülen 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Fukara-Der başkanı Hasan Süslü de var.
Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü.

Van'da da Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ihbar üzerine İpekyolu Caddesine uygulama noktası oluşturdu.

Narkotik köpeğinin de kullanıldığı aramalarda, bir otomobilin motor kısmına gizlenmiş 20 pakette 11 kilo 875 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Otomobilin sürücü gözaltına alınırken, araçta bulunan bir kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS