Tarihi hatta ilk sefer gerçekleşti

Video: Tarihi hatta ilk sefer gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İstanbul’da açılışı yapılan banliyö hattına ilgi ilk günden yoğundu. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Serdar Çetin’de ilk seferdeydi.

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı, yeni banliyö hattı seferlerine başladı. CNN TÜRK ekibi hattın ilk seferinde Gebze’den Halkalı’ya seyahat ederek vatandaşların görüşlerini maldı.  


Gebze’den 10.15’te hareket eden ekibimiz 28 dakika sonra Kartal durağına ulaştı. İki durak arası bekleme süresi dahil 2.5 dakika süren yolculuk 115 dakika sonra Halkalı’da bitiyor.

Yeni hattı kullanan vatandaş da durumdan memnun görünüyor. Daha önce bu mesafeyi otobüslerle saatler harcayarak gitmek zorunda kalan yolcular artık daha kısa ve konforlu bir şekilde gidecekleri yerellere ulaşabiliyor.


 Hatta binildiğinde en uzun mesafe ücreti olan 5 lira 70 kuruş İstanbul Kart’tan düşülüyor. İndiğinizde ise gittiğiniz mesafe kadarı kartınızdan düşülüp geri kalan kısmı iade ediliyor.


Gebze-Halkalı arasında sefer yapan tren her 15 dakikada bir kalkıyor. 
İstanbulluların yıllardır kullandığı Marmaray Hattı ise Söğütlüçeşme Zeytinburnu arasında 8 dakikada bir sefer yapacak. Yüksek hızlı tren ve yük trenleri ise ayrı bir hat üzerinde çalışacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS