Taşeron işçiler için 10 günlük başvuru süresi doldu

Video: Taşeron işçiler için 10 günlük başvuru süresi doldu
<a class="in-news-link" href="/taseron" target="_blank" title="Taşeron haberleri">Taşeron</a> işçilerin kadroya geçmesini sağlayan yeni düzenleme için verilen 10 günlük <a class="in-news-link" href="/basvuru" target="_blank" title="başvuru haberleri">başvuru</a> süresi sona erdi. Yaklaşık 1 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeden yararlananlar mutluydu. Kaçıranlar için en azından şimdilik kadrolu olma şansı kalmadı.

Taşeron işçilerin kadroya geçmesini sağlayan yeni düzenleme için verilen 10 günlük başvuru süresi sona erdi. Yaklaşık 1 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeden yararlananlar mutluydu. Kaçıranlar için en azından şimdilik kadrolu olma şansı kalmadı.

Belgelerini topladılar, sıraya girdiler ve kadrolu birer çalışan olmak için ilk adımlarını attılar. Hükümet karar almış ve 2 Ocak'ta başlamıştı taşeron uygulamasına son verecek olan yeni düzenleme uygulaması. Birçok kurumda taşeron işçi olarak çalışanlar, gerekli evraklarıyla çalıştıkları kurumlara başvurdu. Yıllardır taşeron olarak çalışanlar kadrolu olmanın sevincini yaşadı. İnsan kaynakları biriminden çalışan da var, temizlik işleri bölümünden de. Alanları farklı ama hisetikleri aynı. Şimdi onları bir de Mart ayında yapılacak sınav bekliyor. Herkese kendi çalıştığı alandan sorular sorulacak. Sınavın yazılı mı sözlü mü yoksa uygulamalı mı yapılacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan da açıklama geldi. Kalın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplam 819 taşeron işçisine sözleşmeli personel statüsü verildiğini açıkladı. Kamu sektöründe uzun süredir beklenen bu adım Cumhurbaşkanı Erdoğanın talimatı ile çıkartılan 696 sayılı KHK ile atılmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS