Tekin: CHP özeleştiri kültürünü kaybetti | Video

Tekin: CHP özeleştiri kültürünü kaybetti | Video

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin siyasete dair önemli açıklamalarda bulundu. Hürriyet Gazetesine konuşan Tekin, CHP'nin topluma umut olmaktan uzaklaştığını söyledi. Tekin, gündemdeki reform tartışmalarına ve 4 partinin ortak anayasa çalışması yaptığı iddialarına da değindi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Partisinin özeleştiri kültürünü kaybettiğini söyledi, CHP topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koymaktan uzaklaşıyor dedi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Hürriyet gazetesine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Siyasi kurumlara güven kaybı yaşandığını belirten Tekin, kararsız seçmenin oyunun git gide arttığını söyledi ve ekledi. "CHP’nin en güçlü yanlarından bir tanesi, özeleştiri kültürüdür. Bugün ne yazık ki özeleştiri mekanizmalarında yaşanan problemler nedeniyle sorunları tespit etmekte zorlanıyoruz ve oyumuzu arttıracak, topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koyamıyoruz."

Tekin CHP Kurultayında yapılan İkinci Yüzyıla Çağrı Bildirgesi'ne de değindi. Bildirgenin topluma anlatılamadığını bu nedenle beklenen etkiyi yaratamadığını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gürsel Tekin, gündemdeki reform sürecine ve 4 partinin ortak anayasa çalışması yaptığı iddialarına ilişkin de net konuştu "Bütün partiler bu konuda bir araya gelmeli" dedi.

Gençlerin siyasette olması gerektiğini ifade eden Tekin, Siyasi Partiler Yasası'nın değişmesi gerektiğini ve özgürlükçü bir reform gündemine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.