Terörist, HDP'li Taşdemir ile yolculuğunu anlattı

Video: Terörist, HDP'li Taşdemir ile yolculuğunu anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde teslim olan PKK'lı teröristin ifadesini paylaşmıştı. Terörist, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'i gördüğünü yineledi.

Türkiye günlerdir Gara'ya giden HDP milletvekini konuşuyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, o ismi bir televizyon kanalında açıkladı. Teslim olan terörist, HDP'li Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'ya gittiğini söyledi. O ifadenin detayları ortaya çıktı.

Terörist ifadesinde, Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir'in kendisinin içerisinde bulunduğu araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetlerin olduğunu anlattı. İfadede, Taşdemir'in terör örgütünün Mahmur kampına gittiği ve araç değiştirerek oradan ayrıldığı bilgisi yer aldı.

Teslim olan terörist, Özgür Çiya, Arin Botan ve Arin kod isimli örgüt üyeleriyle beraber bir araca bindiğini ve ilerlediklerini söyledi. Aracın bir süre sonra başka bir otomobilin yanında durduğunu ve o araçtan HDP'li Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in indiğini belirtti. 1 buçuk saat süren yolculuğun ardından Mahmur kampına gidildiğini, Taşdemir teröristlere "Hoşça kal" dedikten sonra yine araç değiştirip bölgeden ayrıldığını aktardı.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavclığı, Süleyman Soylu'nun sözlerini ihbar kabul etti. Taşdemir hakkında silahlı terör örgütüne üye olmaktan soruşturma başlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS