THK yeniden gündemde

Video: THK yeniden gündemde

İzmir yangınından sonra gündeme gelen Türk Hava Kurumu yangın söndürme uçakları ile ilgili tartışmalar sürüyor. THK içinden bir isim, denetleme kurulu üyesi bir iddia gündeme getirdi. Uçakların bakımlarının kurumun gelirlerinin doğru kullanılmadığı için yapılmadığını ileri sürdü. Mevcut kurum yönetimini eleştirdi.

İzmir orman yangını sırasında kullanılmadığı için eleştirilen Türk Hava Kurumu uçakları ile ilgili Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalar yapmıştı.


Gözler Türk Hava Kurumu'na çevrildi. İddialarla ilgili kurumdan bir açıklama gelmedi. Ama kurumun Merkez Denetleme Kurulu üyesi Bayram Duman 2018'den kurum işleyişinde aksaklıklar yaşandığını ileri sürdü.


Mevcut yönetim tarafından görevden alınan ancak tüzük gereği bunun olamayacağını söyleyen Duman, Türk Hava Kurumu'nun bu yılki Orman Bakanlığı ihale sürecinde uçaklar hazır olmadığı için alamadığını ileri sürdü. Uçakların bakımlarının yapılması gerektiğini ancak mevcut yönetimin yapmadığını iddia etti.


Bayram Duman tartışmaların ardından sosyal medyada paylaşılan THK uçaklarının uçma görüntülerini de eleştirdi


Bayram Duman, Türk Hava Kurumu'nun siyasetüstü bir kurum olduğuna vurgu yaptı ve kurumun CHP Parti Meclisi Üyesi Haluk Pekşen ile hukuki bağının olmasını eleştirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS