None

"Tosuncuk" tutuklandı

"Tosuncuk" tutuklandı

Savcılıkta ifade verdi. Nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Son günlerin gündemdeki zanlısı, "Çiftlik Bank"ın kurucusu 'tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın tutuklandı.

3 Temmuz’da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın’ın, emniyetteki sorgusu tamamlandı. 5 Temmuz Pazartesi günü saat 21.00 sıralarında başlanan Aydın’ın ifade işlemi, 6 Temmuz salı 23.00 sularına kadar devam etti.

Verilen aralarla birlikte yaklaşık 26 saat özel ekip tarafından sorgulanan aydın, 60 sayfa tutan soruları cevapladı. 4 günlük gözaltı süresi tamamlanan aydın, adliyeye sevk edildi.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra savcılıkta ifadesi alındı. İfade işlemleri 4 saat sürdü. Ardından sevk edildi. Aydın'ın ifadesinde şirketi kurduktan 1 ay sonra 10 bin üyeden 30 bin lira para kazandığını ve bu parayla daha fazla kişiye ulaşmak için reklam yaptığını söylediği öğrenildi. Çiftlik Bank için "hayalimdi" dedi, kurduğu sistemin çalışma şeklini anlattı.

Çiftlik Bank şirketinin grafikerinin bile kendisini dolandırdığını iddia eden aydın bir kişi tarafından sürekli ölümle tehdit edildiğini anlattı. Bu kişinin sürekli kendisinden para istediğini ileri süren aydın, korkudan yurt dışına çıktığını bu süreçte bir süre daha faaliyetlerine devam ettiğini ileri sürdü.

Önce Dubai'ye, ardından Uruguay'a gittiğini, iadesi talep edilince de Brezilya'ya yerleştiğini anlattı. Mehmet aydın amacının dolandırıcılık olmadığını, devlet tarafından el konulan mal varlığı ile borçlarını ödemek istediğini söyledi.

"Çiftlik Bank web sitesini 500 TL’ye kurdurdum" sözleri de Mehmet Aydın'ın ifadesinde yer aldı. Öte yandan Brezilya'dan Türkiye'ye getirilen Aydın'ın üzerinde 70 Brezilya Reali, yani yaklaşık 116 lira bulunduğu ortaya çıktı.

"Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın, sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.