Trafikte dehşeti yaşatmışlardı

Trafikte dehşeti yaşatmışlardı

İstanbul - Pendik’te hamile kadın ve eşine korku dolu anlar yaşatan zanlıların yargılandığı davaya devam edildi. Tutuksuz sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel ikinci kez hakim karşısına çıktı.  

Günlerce konuşulmuş, infial yaratmıştı. Altı Temmuz’da Pendik’te yunus emre bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'a dehşeti yaşatmışlardı. O anları Ayfer Bahçıvan telefonuyla kaydetmişti.

Çifte, korku dolu anları yaşatan Hasan-Hüseyin sel kardeşlerin 20'şer yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasına devam edildi. İstanbul Anadolu 59. Asliye ceza mahkemesindeki duruşmaya, tarafların yanı sıra olayı sosyal medyadan öğrenen Ali Turabi Doğanay da katıldı. Davaya müdahillik talebinde bulunan Doğanay "olayı sosyal medyadan gördüm çok etkilendim. Davaya katılmak istedim" dedi. Doğanay'ın talebi suçtan etkilenmediği gerekçesiyle reddedildi.

Tutuksuz sanıklar hasan ve Hüseyin Sel’in avukatı müvekkillerinin özel hayatının zarar gördüğü gerekçesiyle duruşma için gizlilik talebinde bulundu. Mahkeme, genel ahlak ve kamu güvenliğinin gerekli kıldığı bir durum olmaması nedeniyle talebi reddetti.

Mahkeme, Hasan-Hüseyin sel için başsavcılığa yapılan suç duyurusunun dosyasının istenmesine karar verdi. Eksikliklerin giderilmesi için de duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.