hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tübitak'tan girişimlere 200 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe...

  ODTÜ TeknoKent, girişimci adaylarına hibe desteğinin yolunu açıyor. Girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak amacıyla 6 farklı kurum ve kuruluş ile 5 farklı konsorsiyum oluşturdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tübitak BİGG olarak güncellenen adıyla Tübitak 1512 Girişimcilik Destek Programı başvuruları devam ediyor. ODTÜ TeknoKent, alanında önde gelen kuruluşlarla yaptığı iş birlikleriyle ekonomiye katma değeri yüksek işler kazandıracak teknoloji tabanlı girişimciliğin büyümesine destek verecek.

  Türkiye için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkması amacıyla 6 farklı kurum/kuruluş ile 5 farklı konsorsiyum oluşturuldu. Bu iş birlikleri sayesinde TüBiTak 1512 Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanarak 200 bin liraya kadar geri ödemesiz hibeyle iş fikirlerinin hayata geçirilmesi sağlanacak.

  Dijitalleşme, iletişim ve akıllı üretim sistemleri, yaşam bilimleri, biyoteknoloji ve sağlık teknolojileri alanındaki iş fikirleri, akıllı ulaşım teknolojileri odaklı geliştirilen iş fikirleri, sürdürülebilir tarım ve beslenme odaklı fikirler desteklenecek.

  Güncellenen başvuru koşullarıyla herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenciler veya mezunları 1 Haziran'a kadar programa başvurabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Girişimcilere sunulan desteklere ilişkin başvurular "bigg.odtuteknokent.com.tr" adresinden yapılabilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow