Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden CNN TÜRK'e 2 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden CNN TÜRK'e 2 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Gazetecilik Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. CNN TÜRK iki dalda ödül aldı. Emin Çapa CNN TÜRK'te hazırladığı programla "Nezih Demirkent" özel ödülünü alırken, görüntü dalındaki ödül de 15 Temmuz 2016 gecesi CNN TÜRK'e yapılan baskın görüntüleriyle Ahmet Akpolat'ın oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 57 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı ve Ahmet Akpolat "CNN TÜRK'e baskın anı" görüntüsüyle, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin görüntü dalındaki ödülüne layık görüldü. Ahmet Akpolat adına ödülü CNN TÜRK Kamera Şefi Özcan Altuntaş aldı.

Aynı ödüle layık görülen diğer isim de İHA'nın servis ettiği "Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nün bombalanması" görüntüsüyle Musa Erdoğan oldu.

Emin Çapa ise CNN TÜRK'te hazırladığı ekonomi programlarında yalın bir dil kullanması, objektif bir içerik sunması ve gerçekçi analizler yapması nedeniyle Nezih Demirkent Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Hürriyet Gazetesi'nden Ömer Erbil ve İsmail Saymaz da bu yıl Gazetecilik Başarı Ödüllerine layık görülenler arasındaydı.