Türkiye şehitlerine ağlıyor

Video: Türkiye şehitlerine ağlıyor

İdlib'teki hain saldırıda şehit düşen 33 askerin acı haberi birer birer evlerine ulaştı. Doğu'dan batıya her bir noktada acı ve gözyaşı vardı.

İstanbul'dan Hatay'a, Bursa'dan Kahramanmaraş'a. Türkiye'nin 81 ilinde annelerin, babaların yüreğine kor düştü. Acı haber ailelerin gözünden yaş oldu süzüldü.


Esad Rejimi, Suriye'nin İdlib Kentinde Mehmetçik'i hedef aldı. 33 asker şehit oldu. Onlarca asker yaralandı.


İstanbul'a 3 şehidin ateşi düştü. Onlardan biri 3 yıllık uzman onbaşı Emre Baysal'dı. Sancaktepe'de yaşayan ailesi acı haberle yıkıldı. 29 yaşındaki uzman onbaşı Tayfun Pekel'in Sultangazi
Ahmet Alpaslan'ın ise Bağcılar'daki evi bayraklarla donatıldı.


MERSİN DE 3 EVLADINI ŞEHİT VERDİ


24 yaşındaki uzman çavuş İbrahim Tüzel, 22 yaşındaki Astsubay çavuş Mehmet Muhammet Akay
Ve 23 yaşındaki uzman çavuş Osman Ak hain saldırıda şehit düşenlerdendi.


Tekirdağ'a uzman onbaşı Recep Bekir, uzman onbaşı Nihat Kara, sözleşmeli er Birhan Er'in, Osmaniye'ye uzman onbaşı Halil İbrahim Akkaya ve uzman onbaşı Batuhan Tank'ın, Kahramanmaraş'a uzman onbaşı Ahmet Saygılı'nın, astsubay çavuş Akif Akçadağ'ın, Hatay'a ise Teğmen Mustafa Bayraktar ve uzman çavuş Emin Yıldırım'ın şehit ateşi düştü.


Kentler farklı olsa da acı aynıydı. Antalya, Afyonkarahisar, Kayseri, Bitlis, Batman, Uşak, Konya, Bursa, Adıyaman, Tokat, Bingöl, Adana. Onlarca eş, anne, baba, kardeş. Şehitlerine ağladı.


Şehit askerlerin cenazeleri ise Hatay Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından birer birer memleketlerine gönderilmeye başlandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS