Türkiye tek yürek oldu

Video: Türkiye tek yürek oldu

Elazığ ve Malatya’yı sarsan 6,8'lik deprem nedeniyle binlerce insan günlerdir evlerine giremiyor. Türkiye'nin dört bir yanında onlar için başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. Ancak içişleri bakanı Süleyman Soylu'nun yardımlara ilişkin bir uyarısı var.

Kimi sırtındaki montunu, kimi evindeki battaniyesini, kimi de küçükbaş hayvanını bağışladı. Tüm Türkiye, Elâzığ Depremi’nin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Erzurum Doğa Sporları Kulübü, depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. İlgi yoğundu. Çorum Sungurlu’da Mehmet Ayçiçek’in yaptığı bağış ise görevlileri duygulandırdı. Diyarbakır’da da evlat nöbetindeki aileler ise kendi acılarını bir kenara koydu, Elâzığ’daki depremzedeler için tek yürek oldu. Destek mesajları verdiler. Giresun Eynesil’de ise bölge halkı depremzedeler için çay kampanyası başlattı.

Yardımlar bu kadarla da kalmadı, Türkiye’nin dört bir yanından tırlar dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine doğru yola çıktı. Ancak içişleri bakanı Süleyman Soylu'nunu bir uyarısı vardı.
 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS