Ümitcan Uygun'un annesinin ölüm nedeni belli oldu | Video Haber

Ümitcan Uygun'un annesinin ölüm nedeni belli oldu | Video Haber

Ankara'da Aleyna Çakır'ın ölümüne sebebiyet vekmekten, Esra Hankulu'nu ise 'kasten öldürmek'ten tutuklu yargılanan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümü soruşturmasında savcılık takipsizlik kararı verdi. Gülay Uygun'un kendi iradesiyle yaşamına son verdiğ belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ümitcan Uygun... Kamuoyunun iki davadan yakından tanıdığı bir isim. Uygun, 2020'de Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in 2020'de evde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada şüpheli, Ağustos 2021'de Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasından ise kasten öldürme suçlamasıyla tutuklu.

SAVCILIK "İNTİHAR" DEDİ, TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ

Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun, Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili televizyon programında kendisiyle ilgili iddiaların gündeme getirildiği dönemde Eylül 2020'de Ankara Keçiören'deki akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş olarak ölü bulundu. Olay yerinde yapılan incelemede, el yazısıyla yazılmış intihar notu bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Uygun'un ölümüyle ilgili başlattığı soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonunda Gülay Uygun'un kendi iradesiyle yaşamına son verdiği belirtilerek, takipsizlik kararı verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"PARMAK İZİ VE YAZI GÜLAY UYGUN'A AİT"

Kararda, Gülay Uygun'a ait 3 parmak izi ile nottaki parmak izlerinin aynı olduğu belirtildi.Olay yerinde bulunan boş kovanın Gülay Uygun’un yanında bulunan tabancadan atıldığı ve yine Uygun'un her iki elinde de atış artığı bulunduğu kaydedildi. Olay yerinde bulunan aile fertleri ve diğer kişilerin ellerinde ise herhangi bir atış artığına rastlanılmadı.