Üniversitelerde uzaktan eğitim

Video: Üniversitelerde uzaktan eğitim

Üniversitelerde de eğitime 3 haftalık koronavirüs arası verildi. O araya ilişkin bazı ayrıntılar da netleşti. Buna göre uzaktan eğitim programı olanlar eğitimlerini sürdürecek. YÖK de 120 üniversite için uzaktan eğitim projesini hayata geçirmeye çalışacak.

Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'ndaki Koronavirüs Zirvesinden üniversitelerin eğitimlerine de pazartesinden itibaren 3 hafta ara verilecek. YÖK araya ilişkin bazı usul ve esaları belirledi.

EN ÇOK MERAK EDİLENİ UZAKTAN EĞİTİM

Buna göre, uzaktan eğitimle ilgili önceden açılmış programlar varsa uzaktan eğitimlerini sürdürecek . “Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" dijital ortamda dersler verilebilmesine imkân sağlamak için üniversitelerin talep ve teklifler alınacak.

YÖK tarafından yurtdışı yabancı dil eğitim çağrıları iptal edilecek. Mevlana veya Erasmus gibi değişim programları kapsamında yurtdışında gidenlerin uçuş yasakları nedeniyle geciken dönüşlerinde ders intibakları konusunda mağduriyet yaşanmaması sağlanacak.

Üniversitelerde görevlilerle ilgili risk grubunda olanlar, herhangi bir hastalığı olanlar hamileler 3 hafta boyunca izinli sayılacak. Akademik ve idare personelin tüm yurtdışı çıkışları iptal edildi. Ayrıca akademik değişim programları her türlü sosyal etkinlik de iptal. Öğrencilerin staj intrönklük ve uygulamalı eğitimlerine de ara verildi. Tıp, diş hekimliği ve eczacılıkta uzmanlık öğrencileri bu kapsamdan hariç tutuldu. Tıp fakültesindeki intörnlerin gerektiğinde, gönüllü sağlık hizmet sunumunda görev alması sağlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS