Yağışlar üreticiye nefes aldırdı

Video: Yağışlar üreticiye nefes aldırdı
<a class="in-news-link" href="/yagis" target="_blank" title="Yağış haberleri">Yağış</a> ortalaması geçtiğimiz yıla göre önemli oranda arttı. <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'nin birçok yerinde kar yolları kapasa da, <a class="in-news-link" href="/ciftci" target="_blank" title="çiftçi haberleri">çiftçi</a> yağıştan memnun . Çünkü yağışlar yer altı suları ve ekilen ürünler için hayati önem taşıyor. Üretici bereketli bir yıl bekliyor.

Yağış ortalaması geçtiğimiz yıla göre önemli oranda arttı. Türkiye'nin birçok yerinde kar yolları kapasa da, çiftçi yağıştan memnun . Çünkü yağışlar yer altı suları ve ekilen ürünler için hayati önem taşıyor. Üretici bereketli bir yıl bekliyor.

Arazileri dolaştılar. Yeni yeni çıkmaya başlayan ürünlerine baktılar. Yağışlar çiftçiye nefes aldırdı. Ülke genelinde yağışların geçen üretim sezonuna göre yüzde 50 artış gösterdi.

Geçtiğimiz yıl hububat üretiminde yüzde 6'lık düşüş yaşayan konya ovasında üretici yağıştan memnun. Yağışların önümüzdeki aylarda da devam etmesi bekleniyor ve istenen seviyede düşmesi halinde üretimde önemli bir artış öngörülüyor. Üretimdeki artış sofraları da ilgilendiriyor.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS