Yavaş'ın açıklaması adaylık kulislerini yeniden hareketlendirdi

Yavaş'ın açıklaması adaylık kulislerini yeniden hareketlendirdi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in bir süre önce yaptığı "Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'tan biri aday gösterilirse biz 'hayır' demeyeceğiz" sözleri gündemdeyken, Mansur Yavaş'tan dikkat çeken bir çıkış geldi. Yavaş, "Ankara'ya hizmet ediyorum. Başka görev istenirse altılı masanın görevi" dedi. Yavaş'ın açıklaması adaylık kulislerini yeniden hareketlendirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mansur Yavaş, Ankara Bilim Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Herkesin gündemindeki altılı masanın adayı sorusu Yavaş'a da soruldu. Yavaş o kapıyı kapatmadı. "Bu soruyu duymamak için bir yere de gitmiyorum" dedi.

İYİ Parti'de kurmayların son dönem sık sık Mansur Yavaş'ın ismini gündeme taşıması da siyasette önemli gündem başlığı oluşturmuştu. Bu konuda sessiz kalmayı tercih eden Yavaş, ilk kez bu konuda değerlendirme yaptı. Yavaş, "Ankara'ya hizmet ediyorum. Başka görev istenirse altılı masanın görevi" dedi. Yavaş'ın açıklaması adaylık kulislerini yeniden hareketlendirdi.

Altılı masa toplantıları sürerken diğer yandan da partiler olası adayın kim olacağına dair çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti'de de Meral Akşener'in adayın kim olacağına dair dikkat çeken mesajları gündemdeyken, eğilim için parti tabanına sorulmasına karar verilmişti. Akşener'in "kazanacak aday" vurgusunu anımsatan İYİ Partili kurmaylar, çalışmalardan çıkan ismin masaya taşınacağına da dikkat çekiyor.