Adil Karaismailoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu

Video: Adil Karaismailoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu

Adil Karaismailoğlu, Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararına göre yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu. Daha önce de önemli görevlerde yer alan Karaismailoğlu, atama öncesi Bakan Yardımcılığı görevinde bulunuyor. Peki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir?

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni atama kararı ile birlikte Adil Karaismailoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu. Kentsel sistemler ve ulaştırma yönetimi ile ilgili birçok projede görev alan Karaismailoğlu, son olarak Bakan Yardımcısı olarak görev almıştı. İşte Bakan Karaismailoğlu’nun daha önce yer aldığı görevler…

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Trabzon'da 1969'da doğan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamlayan Karaismailoğlu, Mayıs 1995'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başladı.

Karaismailoğlu, İETT Genel Müdürlüğünde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu müdür yardımcısı olarak çalışan Karaismailoğlu, 16 Kasım 2009'da Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

Ardından Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu, ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Karaismailoğlu, Eylül 2019'dan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babası.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS