Yer: Adana! Kuzenine drone ile kebap yolladı

Yer: Adana! Kuzenine drone ile kebap yolladı

Adana'da bir kişi, ailecek yaptıkları kebabı drone ile 2,5 kilometre uzaklıktaki kuzenine yolladı. Kebabı almaya çalışan kuzen, drone'un kendisine çarpacağını sanıp korkup yere düştü. O anlar ise renkli görüntüler oluşturdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

30 yaşındaki drone pilotu Mehmet Altuntaş, geçen hafta merkez Çukurova ilçesine bağlı Esentepe mahallesinde ailecek kebap yapmak istedi. Altuntaş, bu sırada bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan 35 yaşındaki kuzeni Özgür Anli’yi de davet etti. Anli, çalıştığı için gelemeyeceğini ancak karnının acıktığını söyledi. Mehmet Altuntaş ise kuzeninin aç kalmasına dayanamadı ve kebabı ona göndermek istedi. Altuntaş, kebabı drone ile kuzenine gönderebileceğini düşünüp ip ve poşet yardımıyla bağladığı kebabı uçurdu. Yolda gittiği mesafenin anlaşılması için ise yol boyunca kayıtta kaldı.

Drone çarpacağını sanıp yere düştü

Kuzeninin çalıştığı fabrikaya vardığında ise irtifasını düşürdü. Bu sırada drone'un bağlantısı kopunca drone otomatik inişe geçti. Dürümü almaya çalışan Anli ise drone daha fazla indiği için kendisine çarpacağını sanıp, korkup yere düştü. O anlar ise renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra Anli, kebabı drone'dan alıp yedi, Altuntaş ise drone'unu geri getirdi. Sosyal medyada paylaşılan bu anlar ise binlerce kişi tarafından beğenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Gülüp eğlendik"

Mehmet Altuntaş, “Kebabı yaptık ve kuzenim gelemedi. Bende 'bir Adanalı olarak bu kebabı sana yedireceğim' dedim. Elimdeki drone ile kebabı yolladım. Anımız olsun diye de videoya çektik. Drone oraya vardı ancak indirirken bağlantı koptu ve otomatik inişe geçti. Ancak kebabı ulaştırdık, kuzenim de yedi. Bizim de böyle bir anımız oldu. Gülüp eğlendik. Drone  geri geldiğinde yüzde 10 şarjı kalmıştı. Güldük, eğlendik" diye konuştu.