Yerli silahlar dünya pazarına yayılıyor

Yerli silahlar dünya pazarına yayılıyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin öncü savunma firmalarına ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kez ürettiği silahlarla ihracat başarısı yakalayan bir firmayı ziyaret eden İsmail Demir üretilen tüfek ve tabancaları da bizzat denedi. ''Tabancalarımız dünyada nasıl marka olduysa tüfeklerimiz de artı dünya markası olma yolunda." mesajı verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye’nin en önemli silah üretim merkezlerinden birini inceledi hatta tabanca ve tüfekleri eline alıp kabiliyetlerini bizzat atış yaparak test etti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, firmanın Düzce’deki üretim tesisini ziyaret etti. Yetkililerden ürün ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ardından atış alanına geçti. Ve yerli imkanlarla üretilen silahları test etti.

Demir'in ziyaret ettiği firma yüksek ihracat başarısının yanı sıra 12,7 milimetre makinalı tüfek silahını geliştiriyor, Türk güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Demir de "tabancalarımız dünyada nasıl marka olduysa tüfeklerimiz de artı dünya markası olma yolunda. " mesajı verdi.