Yerli ve milli ürünler sanal fuarda sergilenecek | Video

Video: Yerli ve milli ürünler sanal fuarda sergilenecek | Video

Ticari fuarlar salgın nedeniyle ertelenince her sektörde olduğu gibi savunmada da sanal fuarlar için hazırlık yapılıyor. Saha İstanbul, Türkiye'nin ilk sanal savunma fuarını gerçekleştirecek. Fuarda yerli ve milli savunma sanayi ürünleri, internet üzerinden incelenebilecek.

İnsansız hava araçları, Altay tankı, Atak helikopteri ve diğerleri. Türk Savunma Sanayisinin teknoloji gücü bu kez fuar için kullanılacak. Hem de ziyaret için ülke ve şehir değiştirmeden. Türkiye'nin ilk "Sanal savunma fuarı" Saha İstanbul tarafından gerçekleştirilecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle fuarların ertelenmesi üzerine Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi Saha İstanbul, Türk Savunma Sanayi ürünlerinin tanıtımını için harekete geçti. 4-7 Kasım tarihlerinde Saha Expo Sanal Savunma Fuarı gerçekleştirelecek. Sanal fuar, Türk mühendislerinin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği XperExpo uygulaması ile ziyaret edilebilecek.

Ziyaretçiler, fuar alanının kapısından itibaren tüm ürünleri gerçeğinde olduğu gibi inceleyebilecek. İstenen yöne, kata ya da firmaya gitmek mümkün olacak. Farklı dil desteği, sosyal medya hesaplarıyla entegrasyon gibi özellikler programda yer alacak.

Yapay zeka destekli stant görevlileri sanal fuar uygulamasında gerçek fuarlarda mümkün olmayan demo gösterileri yapılabilecek. Artırılmış gerçeklik gözlüğü takan firma yetkilisi, ofis ya da test alanında ürünün nasıl çalıştığını uygulamalı olarak anlatacak. Bu görüntü video konferans uygulaması ile ziyaretçinin bilgisayarına ulaştırılacak.

Sanal fuarda Akıncı İnsansız hava aracı, Bayraktar TB2, Anka, Altay tankı, Atak helikopteri, zırhlı araçlar ve füze sistemleri başta olmak üzere türkiye'nin öne çıkan ürünleri sergilenecek.

Sanal fuara, savunma ve havacılık sanayinde faaliyet gösteren 493 firma ve 16 üniversite katılacak. ABD, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Rusya, Ukrayna ve Uzakdoğu ülkelerinden yüzlerce alım heyeti de fuarda yer alacak. Sanal fuar, 24 saat ziyaret edilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS