Yurt çapında koronavirüs önlemleri

Video: Yurt çapında koronavirüs önlemleri

Türkiye de, koronavirüs'ün görüldüğü ülkeler arasına girdi. Hal böyle olunca tedbirler de giderek artırılmaya başlandı. Pek çok ilde, belediye ekipleri özellikle toplu taşıma araçlarında dezenfekte seferberliği başlattı.

Otobüsler, minibüsler, duraklar ve daha bir çok ortak kullanım alanı santim santim dezenfekte ediliyor. Koronavirüs'e karşı tedbirler artırılıyor.


Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kamuya açık alanlarda ilaçlama seferberliği başlattı. Hedef, Türkiye'de de görülen koronavirüs'ün yayılmasını engellemek.


Afyonkarahisar'da da manzara farksızdı. Her gün binlerce kişinin bindiği toplu taşıma araçları dezenfekte edildi. İşlemin periyodik olarak devam edeceği açıklandı.


Bursa'da Gemlik- Bursa arası ve Gemlik şehir içi servisi yapan otobüslerde ilaçlamalar yapıldı. Özel kıyafetlerini giyen ekipler toplu taşımaları birer birer dezenfekte etti.


Türkiye'nin önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya'da da tedbirler alınıyor. ÜRGÜP Belediyesi ekipleri, yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği Peribacaları ve seyir alanları dezenfekte ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS