Zehir tacirlerine "kökünü kurutma" operasyonu

Zehir tacirlerine "kökünü kurutma" operasyonu

"Kökünü kurutma" operasyonlarıyla zehir tacirlerine adeta göz açtırılmıyor. Yozgat'ta üniversitede çalışan bir çete üyesi, gençlere uyuşturucu madde satacaktı. Ama narkotik suçlarla mücadele ekipleri o çeteyi çökertti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üniversiteli gençleri hedef aldı. Gizli gizli uyuşturucu madde satıp binlerce genci ağına düşürecekti. Ama polis ekipleri bu tuzağı bozdu. Zehir tacirlerini kıskıvrak yakaladı.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri de harekete geçti. Uyuşturucu ticareti yapan 41 şüpheliyi takibe aldı. Operasyonu gizli bir şekilde yürüttü.

O 41 şüphelinin içinde üniversitede işçi olarak çalışan çete üyesi vardı. Üniversiteden çalışmasının amacı ise gençleri tuzağına düşürmekti.Artık operasyon zamanıydı. Ekip hazırlıklarını tamamladı. 210 personelle birlikte "kökünü kurutma" operasyonu gerçekleştirildi. Kökünü kurutma operasyonuna özel harekât ekibi ve helikopter de destek verdi. Eş zamanlı olarak adreslere gidildi. 40 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Üniversiteli gençlere uyuşturucu satan o şüpheli de yakayı ele verdi. Çete çökertildi. Yapılan aramalarda; uyuşturucu madde, 3 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca, bıçak, kılıç ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Kayseri'de son 3 günde uyuşturucu ticareti yapan 25 kişiye gözaltı

Kayseri'de son 3 günde uyuşturucu ticareti yapan 25 kişiye gözaltı