Nedim Şener "FETÖMETRE"yi anlattı

Video: Nedim Şener "FETÖMETRE"yi anlattı
CNN TÜRK'te Buket Aydın'la '40' programının konuğu olan gazeteci Nedim Şener, <a class="in-news-link" href="/feto" target="_blank" title="FETÖ haberleri">FETÖ</a> ile mücadelede kullanılan "FETÖMETRE"yi anlattı.

CNN TÜRK'te Buket Aydın'la '40' programının konuğu olan gazeteci Nedim Şener, FETÖ ile mücadelede kullanılan "FETÖMETRE"yi anlattı.

Nedim Şener, FETÖMETRE'yi şöyle açıkladı:

"Bir kişinin aldığı terfiler, yurt dışı görevler, dil sınavlarına giriş sınavları, geldiği okul, ByLock kullanıp kullanmadığı, Bank Asya'da hesap açıp açmadığı, himmet yapıp yapmadığı, katalogdan evlilik yapıp yapmadığı, çocuklarını okuttukları okullar... Bunlardan birkaç tanesi üst üste gelirse sizin FETÖ'cü olduğunuz hakkında bir şüphe çıkacak. FETÖMETRE durduk yere bir kişiye uygulanan sistem değil, bir adli soruşturma sırasında ismi çıkacak, o kişiyle ilgili bu kriterler tutuyorsa o kişiyle ilgili bilgi sunulacak nitekim savcılıklar da TSK'ya gönderdikleri yazılarda kişiler hakkında bu tür bilgiler istiyor. FETÖ 40 yıldır TSK'nın içinde örgütleniyor, birbirleri arasında inanılmaz dayanışmaları var."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS