Porselenlerin üzerindeki dram: Ai Weiwei anlatıyor

  1. TV CNN TÜRK
  2. Programlar
  3. Afiş
Video: Porselenlerin üzerindeki dram: Ai Weiwei anlatıyor
<a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Sakıp Sabancı Müzesi’nde 100’ü aşkın eseri yer alan sanatçı Ai Weiwei, çalışmalarında yer verdiği mülteci konusuyla ilgili Aslı Öymen’e konuştu.

İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi’nde 100’ü aşkın eseri yer alan sanatçı Ai Weiwei, çalışmalarında yer verdiği mülteci konusuyla ilgili Aslı Öymen’e konuştu.

Ai Weiwei, konuşmasında şunları söyledi:

"Hepimiz mülteci meselesinin politikayı ve herkesi etkilediğini biliyoruz. Mülteci sayısı her geçen gün artıyor. 65 milyon insan; sevdiklerini, hayatlarını, evlerini terk etmek zorunda kalıyor. Bu insanların bizden hiçbir farkı yok. Daha iyi bir muameleyi hakkediyorlar. Modern toplumlar onlara daha iyi bir ortam sunmak durumunda, yoksa bu durum bizim utancımız olacak. Onları ve hayatlarını yapımı çok değerli olan porselen vazoların üstüne resmettim. Ziyaretçiler onların bu dramlarını çok kaliteli ve değerli vazoların üstünde gördüğünde, bu trajik durumun hatırlanması gerektiğini fark edecekler. Umarım bu sergi tüm insanların dikkatini çeker ve amacına ulaşır."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS