Stüdyoda gerilim yükseldi: PKK'yı bize övmeyin!

Video: Stüdyoda gerilim yükseldi: PKK'yı bize övmeyin!

CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ile Gazeteci Metin Özkan'ın tartışması damga vurdu. Diyarbakır'da çocuğu kaybolan annelerin HDP önündeki eylemlerinin konuşulduğu programda Atıcı, "Adres yanlıştır, aileler HDP'ye değil devlete başvurmalıydı" dedi. İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili de konuşan Atıcı, "İmamoğlu Diyarbakır'a HDP'ye destek vermek için gitmiştir" dedi. Gazeteci Metin Özkan da PKK'nın sözcüsü olarak nitelediği HDP'ye destek veren İmamoğlu'nu çok sert eleştirdi.

26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili şöyle konuştu: Ben Diyarbakır'a gittiği için İmamoğlu ile gurur duyuyorum. İmamoğlu'yla herkesi kucaklama çabasından dolayı gurur duyuyorum. Ben olsam ben de aynısını yapardım. İmamoğlu Diyarbakır'a niye gitti? Evet, Diyarbakır'a HDP’ye destek vermek için gitmiş olabilir. Belediye başkanı haksız hukuksuz yere görevden alındığı için gidip demokrasi adına yanlış yapıyorsunuz kardeşim demiştir. Ben de belediye Başkanımla gurur duyuyorum.


Gazeteci Metin Özkan araya girerek, "Bunu dese sorun yok. Arkadan dolandığı için söylüyoruz" dedi.


Cevap veren Atıcı, "Batman'a düğüne gidiyor, Diyarbakır'a uğruyor. Uğramadan dönebilirdi. Ama özellikle uğruyor. Bu yanlış bir şey değil Metin! Orayı boş bırakmayacağız bak" ifadelerinde bulundu.


Bu sözler üzerine konuşan Özkan, "Tabi ki boş bırakmayacağız zaten orası boş değil. Orası ite, köpeğe, teröriste bırakılacak yer değil. Bunu herkes aklına koyacak. Devletin olduğu her yerde kanun, kural, yasa, adalet vardır. Devlet yoksa adalet yoktur. Devlet var orada. Öyle bir şeyden bahsediyoruz ki 'Kimsesiz çocukları koruma vakfı'... Karşınızdaki terör örgütü PKK. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan şerefsizler. Bunlara güzellemeler dizmenin hiçbir anlamı yok. HDP dediğiniz yapı bunların sözcüsü mü? Sözcüsü kardeşim. 3 tane belediyeye kayyum atandı. Hangi belediye başkanından o günden bugüne PKK terör örgütüdür. Biz PKK sözcülüğü yapmıyoruz. PKK'yı asla temsil etmiyoruz. PKK lanet bir yerdir. Duydunuz mu bir cümle? Hala söylemiyorlar. PKK'yı bize övmeyin" dedi.


Bu sözler üzerine stüdyoda gerilim yükseldi. Aytuğ Atıcı, "Sözlerine dikkat et Metin, kim övüyor PKK'yı?" diye karşı çıktı. Metin Özkan da, "Kim övüyorsa" dedi.


PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS