Gece Görüşü'nde "devr-i sabık" tartışması

Video: Gece Görüşü'nde "devr-i sabık" tartışması

CNN TÜRK'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü'nde TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Gazeteci-Yazar Necdet Saraç ve Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin arasında "devr-i sabık" tartışması yaşandı.

TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, "Yanlış bilgiler üzerinden algı operasyonu devr-i sabık işte. Gece siz iş makinelerini, kamyonları çekerseniz kapıya ondan sonra bunu derseniz devr-i sabık. Pahalı makam araçları dendi. Sayı 10 tane. Onun 3'ünü de CHP meclis üyeleri kullanıyor. Bir tanesi belediye meclis başkan vekili. Sonra 2 Ağustos'ta niye ihale açıyorsun da 997 tane araç alıyorsun?" diye sordu.


Gazeteci-Yazar Necdet Saraç, araya girerek "Yalnızca İSKİ'de bile 5800 araç var" dedi.


Bunun üzerine Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, "Yanlış hatırlamıyorsam genel sekreterin yaptığı 'Toplamda 4 bin 500 araç var' açıklaması var. Diyorsunuz ki 'Yalnızca İSKİ'de bile 5800 araç var.' Ekrem Bey'in daha seçim öncesinde açıklaması var. 'Sadece özel kalemde 50 tane makam aracı var' demişti. Biz gördük ki sadece kendisinin İBB Başkan Vekili'nin kullandığı bir Mercedes var. O ortaya çıktı. Yenikapı'daki tiyatroya da sadece o aracı getirebildi. Bir önceki yönetimin kiraladığı araçların kirası günlük kirası 109 lira, şimdiki yönetimin günlük kiraladığı araçların kirası 153 lira. Yani siz tasarruf derken belediyeyi 114 günde 5 milyon lira zarara sokuyorsunuz" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS