Uluç Özülker'den ABD'ye çok sert yaptırım tepkisi

Video: Uluç Özülker'den ABD'ye çok sert yaptırım tepkisi
Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu <a class="in-news-link" href="/gundem-ozel" target="_blank" title="Gündem Özel haberleri">Gündem Özel</a> programında <a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'nin <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'ye karşı aldığı <a class="in-news-link" href="/yaptirim" target="_blank" title="yaptırım haberleri">yaptırım</a> kararı masaya yatırıldı. Programın konuklarından emekli büyükelçi <a class="in-news-link" href="/uluc-ozulker" target="_blank" title="Uluç Özülker haberleri">Uluç Özülker</a>, "Ben cumhurbaşkanıma laf ettirmem" diyerek ABD'ye çok sert yaptırım tepkisinde bulundu.

Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararı masaya yatırıldı. Programın konuklarından emekli büyükelçi Uluç Özülker, "Ben cumhurbaşkanıma laf ettirmem" diyerek ABD'ye çok sert yaptırım tepkisinde bulundu.

Uluç Özülker konuşmasında, "Politikacı değilim, partiye mensup değilim. Net olarak söyleyeceğim bunu da, ABD'nin içinde yaşananları da devamlı takip ediyorum. Hedef, Tayyip Erdoğan'dır. Bunu da çok net bilin. Dolayısıyla böyle olduğu zamanda ben çok farklı bir tutum içine girerim. Benim cumhurbaşkanım daha yeni seçilmiştir ve ben cumhurbaşkanıma laf ettirmem o cumhurun başıdır. Severim sevmem kendisini o ayrı bir konudur. Ama siz iki bakanı suçlamaya tehditlerden sonra bir şeyler yapıp, mal varlığı falan sembolik ama, bir ülkenin onuruyla oynamaktasınız. Bir sömürgeci zihniyetiyle hareket etmektesiniz. Ve karşınızdaki de 'Ne oluyorsun?' diye ayağa kalktığı zaman onu ezmek peşine düşersiniz. Bunun karşısında elbette ki Türk halkı bir bütün olarak duracaktır ve durmaktadır" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS