Antalya böyle rakam görmedi!

Video: Antalya böyle rakam görmedi!
<a class="in-news-link" href="/hakan-celik" target="_blank" title="Hakan Çelik haberleri">Hakan Çelik</a> ile <a class="in-news-link" href="/hafta-sonu" target="_blank" title="Hafta Sonu haberleri">Hafta Sonu</a> programına konuk olan <a class="in-news-link" href="/antalya" target="_blank" title="Antalya haberleri">Antalya</a> Büyükşehir <a class="in-news-link" href="/belediye" target="_blank" title="Belediye haberleri">Belediye</a> Başkanı Mendres Türel, turizmdeki rakamları açıkladı.

Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mendres Türel, turizmdeki rakamları açıkladı.

Türkiye’ye gelen turist sayısındaki gözle görülür artış turizmcinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kentte bu yıl ulaşılan rekor rakamları açıkladı.

Geçen yıla göre yüzde 30 artış sağlandığını kaydeden Türel, yıl sonunda 14 milyon turiste ulaşılacağını ve böylelikle Antalya’nın New York’u geride bırakarak dünyada en çok turist alan üçüncü kent konumuna yükseleceğini açıkladı. Rekor turist sayısına rağmen hedeflenen gelire halen ulaşılamadığını da değinen Menderes Türel, bu konuda biraz daha süreye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Her şey dahil sistemini dünyada en iyi uygulayan ülke olduklarına değinen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, turistlerin bu pazarlama modeliyle otele hapsolmadığını, kenti de görmek için mutlaka dışarı çıktığını belirtti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS