13 Eylül 2017 Ne Oluyor?'un özeti

  1. TV CNN TÜRK
  2. Programlar
  3. Ne Oluyor?
Video: 13 Eylül 2017 Ne Oluyor?'un özeti
Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına <a class="in-news-link" href="/egitim" target="_blank" title="Eğitim haberleri">Eğitim</a> Bir-Sen Başkan Vekili Latif Selvi, Eğitim-Sen Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Hukukçu Salim Şen, Hukukçu Yasin Şamlı, Andy-Ar Araştırma Başkanı Faruk Acar ve Akademisyen Prof. Dr. Tanju Tosun konuk oldu. Programda yeni müfredat ve güncel siyasetteki önemli başlıklar konuşuldu. İşte 6 dakikada Ne Oluyor?'un özeti...

Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına Eğitim Bir-Sen Başkan Vekili Latif Selvi, Eğitim-Sen Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Hukukçu Salim Şen, Hukukçu Yasin Şamlı, Andy-Ar Araştırma Başkanı Faruk Acar ve Akademisyen Prof. Dr. Tanju Tosun konuk oldu. Programda yeni müfredat ve güncel siyasetteki önemli başlıklar konuşuldu. İşte 6 dakikada Ne Oluyor?'un özeti...

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Programdan öne çıkan başlıklar şöyle:

Aydoğan: Bilimin reddedildiği bir süreç yaşıyoruz

Eğitim-Sen Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, her anlamda bilimin reddedildiği bir sürecin yaşandığını belirtti. Aydoğan, "Her anlamda bilimin reddedildiğini, müfredatın da bunu desteklediğini görüyoruz. Böyle bir süreç yaşıyoruz. Bu yaşadığımız süreç de aslında yeni bir süreç değil. Ama gitgide hızlanan bir süreç" dedi.

Selvi: Cihat okulda öğretilmezse merdiven altında öğretiliyor

Eğitim-Bir-Sen Başkan Vekili Latif Selvi, cihat kavramının okullarda öğretilmediği takdirde, merdiven altında insanlar eliyle öğretildiğini belirtti. Selvi, "Cihat kavramını, biz okullarda pedagojik eğitimini almış ve görev yapan öğretmenlerimize verdirmezsek, bunlar merdiven altında insanlar eliyle öğretiliyor. Bunların üzerinden farklı bir paradigma inşa ediliyor. İnsanlar, çatışmacı, gaddar ve acımasız bir kimlik kazanıyor" dedi.

Şen: MEB'e Ensar'ın istediği müfredatı yerleştirme sorumluluğu verilmiş

Hukukçu Salim Şen, Milli Eğitim Bakanlığı'na Ensar Vakfı'nın istediği bir müfredatı programa yerleştirme sorumluluğu verildiğini söyledi. Şen, "MEB'e Ensar'ın istediği bir müfredatı programa yerleştirme sorumluluğu verilmiş" dedi ve ilgili düzenlemeyi izleyicilerle paylaştı.

Acar: Toplumun yüzde 70'i devletin özel hayatlarına müdahale etmediğini düşünüyor

ANDY-AR Araştırma Başkanı Faruk Acar, özel hayata müdahale hakkında yapılan bir saha araştırmasındaki rakamları izleyiciler ile paylaştı. Acar, "Devletin özel hayatınıza müdahale ettiğini düşünüyor musunuz sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 70'i hayır yanıtını verdi. Fakat burada evet yanıtı veren yüzde 20 de azımsanamayacak bir rakam" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS