Aziz Yıldırım özel röportajından öne çıkan başlıklar

Video: Aziz Yıldırım özel röportajından öne çıkan başlıklar

"Bu dönemden sonra Yargıtay'dan istediğimizi alamazsak da aday olmayacağım". "Emre Belözoğlu Başakşehir'le anlaşma imzalamasaydı yönetime alacaktım". Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Haziran kongresi öncesi CNN TÜRK'e konuştu. Ali Koç'un eleştirilerine, "Eşit şartlarda yarışalım meselesi olmaz. Ben bu kulüp için hapis yatmışım" dedi.

"20 senedir ben bu kulübün başkanıyım. Eşit şartlarda yarışalım meselesi olmaz". Rakibi Ali Koç'un eleştirilerine bu sözlerle yanıt verdi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Haziran'daki kongre öncesi CNN TÜRK'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Ben bu kulüp için hapis yatmışım. Herhangi biri değilim. Derginin kapağında ben varmışım. Olsam ne olur olmasam ne olur? Bana ne getirir? 20 senede kazanmış olduğum imtiyazlar bunlar" dedi.


Programın tamamı için tıklayın


Yıldırım, Fenerbahçe'nin mali tablosunu açıkladı. "Fenerbahçe'nin bugünkü değeri 250 milyon dolar civarlarında. 400 milyon euro da borcu var" dedi.


"Bir daha aday olacak mısın?" sorusunu da yanıtladı. Yıldırım, "Bir daha olmayacağım. Ondan sonra bir daha Fenerbahçe'nin kapısının önünden geçip dahi aday olmayacağım. Yargıtay kararı çıkar ve biz bütün mahkemeleri açarız. Bizim Fenerbahçe hayatımız bitmiş olur. 20 yıllık başkanlığı yapmak benim için onurdur, şereftir ve aileme bırakabileceğim ne büyük mirastır" dedi.


Yıldırım, hapishanede kaldığı dönemde ziyarete gelmedikleri için kulüp başkanlarına kırgın olduğunu söyledi. "Seçilmezsem onursal başkan olmayacağım" dedi ve ekledi:


"Benim Fenerbahçe'den ayrıldığım zaman ne muhalefet yaparım, ne başka bir konuya bulaşırım. Yönetimler hakkında beyanat vermem. Benim Fenerbahçe Kulübü'nde şuna fetva ver, buna karış öyle bir yapım yok. Bunu bilin, inanın ki göreceksiniz".


Yıldırım, yeni yönetim listesiyle de ilgili konuştu. "Emre Belözoğlu, Başakşehir'le anlaşma imzalamasaydı yönetime alacaktım. Telefonla aradım, açılmadı. Sonra ertesi gün duydum ki sözleşmesini bir yıl uzatmış. Eğer uzatmazsan gel seni yönetime alayım diyecektim. Yönetim kurulunda olacaktı. Futbolla ilgili her şeyi yavaş yavaş ona bırakacaktık" dedi.


Yıldırım, "Emre olmadı, bir başka oyuncu olabilir mi?" sorusuna ise "Olabilir öyle bir niyetim var" cevabını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS