"Başarıya ulaşmak için ihtiyacımız olan tek şey cesaret"

"Başarıya ulaşmak için ihtiyacımız olan tek şey cesaret"

Webrazzi Dijital 2018'de "Dijital TV'ler markalara neler vadediyor?" oturumuna konuk olan Tuğçe Akgün, Haymi Behar ve Sami Basut, Bu Kızın Öyküsü belgeseli temelinde markaların reklam anlayışındaki değişimleri konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Elidor'un desteğiyle hayata geçirilen Bu Kızın Öyküsü biyografik belgesel serisinde yer alan 9 ilham verici kadından biri olan paralimpik atlet Tuğçe Akgün, Doğan TV Holding Dijital Medya ve Satış Grup Başkanı Haymi Behar, JWT İstanbul Yaratıcı Direktörü Sami Basut; Webrazzi Dijital 2018'de Buğra Ferah'ın moderatörlüğünü yaptığı oturumda bir araya geldi.

2011'de geçirdiği trafik kazası sonrası hayatındaki değişimi, şu an yaptıklarını, hem toplumsal engellerin hem de fiziksel engellerin nasıl aşılabileceğinden söz eden paralimpik atlet Tuğçe Akgün, insanların bir şeyler başarmak için tek ihtiyacı olan şeyin cesaret olduğunu söyledi. Tuğçe'nin öyküsünü buradan ücretsiz izleyebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aynı oturumda belgeselin yayınlandığı platform olan BluTV adına konuşan Haymi Behar, markaların basmakalıp reklam anlayışından insanların hayatına dokunan, toplumsal konuları ele alan ve ilham verici hikaye anlatımını temel alan reklam anlayışına geçtiğini söylerken, bunun asıl sebebi olarak da tüketicilerin önceki yıllara göre artık çok daha bilinçli olduğunu ve taleplerini kolayca iletebildiğini söyledi. 

Sami Basut, markaların iletişim kampanyaları stratejilerine değindi. Markaların, ajansların ve yaratıcıların aslında önemli bir derdi anlatmak gayesine sahip olduklarından bahsetti. Geçmiş yıllarda anlatılan hikayelerin ve hikayesi anlatılan kişilerin tek bir forma sahip olduğunu ve rol model olarak sadece benzerlerinin tercih edildiğini söylerken, markaların artık insanların hayatına dokunacak işler peşinde olduğunu söyledi.