Dünyanın en büyük kar ve buz festivali

Video: Dünyanın en büyük kar ve buz festivali
Dünyanın en büyük <a class="in-news-link" href="/kar" target="_blank" title="kar haberleri">kar</a> ve <a class="in-news-link" href="/buz" target="_blank" title="buz haberleri">buz</a> festivali <a class="in-news-link" href="/cin" target="_blank" title="Çin haberleri">Çin</a>'de başladı. <a class="in-news-link" href="/harbin" target="_blank" title="Harbin haberleri">Harbin</a> şehrinde, 1 ay sürecek <a class="in-news-link" href="/festival" target="_blank" title="festival haberleri">festival</a> için kar ve buzdan devasa bir tema park oluşturuldu.

Dünyanın en büyük kar ve buz festivali Çin'de başladı. Harbin şehrinde, 1 ay sürecek festival için kar ve buzdan devasa bir tema park oluşturuldu.

Binlerce 'kardan adam' arasında buzdan kaleler, heykeller. Masalları andıran bu görüntüler Çin'den. Çin'in kuzeydoğusundaki Harbin şehrinden. Kış aylarında sıcaklığın eksi 35 derecelere düştüğü şehir, 1983 yılından bu yana dünyanın en büyük buz ve kar festivaline ev sahipliği yapıyor. Festival bu yıl da göz kamaştırıcı. Ziyaretçi akınına uğrayan festival için 110 bin metreküp buz ve 120 bin metreküp kar takviye edildi. 2 bin 19 kardan adam yapıldı. 1 ay süren festival 5 Şubat'ta sona erecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS