Kadın Kadına Mülteci Mutfağı gönüllüleri bekliyor

Video: Kadın Kadına Mülteci Mutfağı gönüllüleri bekliyor
İç savaş nedeni ile <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'ye sığınan 17 Suriyeli kadın bir araya geldi, para kazanmak için küçük bir atölyede reçel ve turşu yapıp satmaya başladılar. Ama şimdi kendilerine büyük bir mutfak açtılar. Adını da "Kadın Kadına Mülteci Mutfağı" koydular. Bu mutfaktan isteyen herkes yemek sipariş edebilir. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Serkan Emekçi'nin haberi.

İç savaş nedeni ile Türkiye'ye sığınan 17 Suriyeli kadın bir araya geldi, para kazanmak için küçük bir atölyede reçel ve turşu yapıp satmaya başladılar. Ama şimdi kendilerine büyük bir mutfak açtılar. Adını da "Kadın Kadına Mülteci Mutfağı" koydular. Bu mutfaktan isteyen herkes yemek sipariş edebilir. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Serkan Emekçi'nin haberi.

Onlar yaşamaktan vazgeçmeyen kadınlar. Yıllar önce bombalardan, silahlardan kaçtılar, Suriye'deki evlerini terk etmek zorunda kaldılar. Türkiye'de hayata tutunmaya çalışıyorlar. Suriyeli 17 kadın Okmeydanı'nda ara sokakta küçük bir atölyede reçel ve turşu yapıp satmaya başladılar. Kendi paralarını kendileri kazanıp, aile bütçesine katkıda bulunmak istediler.

Gelen destekler ve yaptıkları satıştan kazandıkları ile de bir mutfak açtılar, adını "Kadın Kadına Mülteci Mutfağı" koydular. Sipariş aldıklarında hummalı bir çalışmaya giriyorlar. İstekleri daha çok yemek sipariş alıp aile bütçesine katkıda bulunmak. Bir de kendilerine yardım edecek yeni gönüllüler bekliyorlar. 

Umutları, hayalleri ortak... Ocağın ateşi hiç sönmesin istiyorlar.

Kadın Kadına Mülteci Mutfağı'ndan yemek sipariş etmek isterseniz kadinkadinamultecimutfagi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS