"Kıtlık bilincine sahip beyin para konusunda negatif bir yol izler" | Video

Video: "Kıtlık bilincine sahip beyin para konusunda negatif bir yol izler" | Video

Beynin nöronları her konuda alıştığı düzenle çalışır. Matris bir yönteme alışır. Bu, olumlu ya da olumsuz bir seyir olabilir. Parayla ilgili nöronları negatif çalışmaya alışmış beyin kıtlık bilincine sahiptir. Altın, dolar ve yani döviz bugünlerde bu kadar artmışken para negatifi ve pozitifi beynin cümleleri kendini belli eder.

Yatırım yapmamış pozitif beyin on bin euro olsa ne kadar kazanacağını hesaplarken, negatif beyin en son elinde olan toplu parayı (ki bu düşük bir miktardır çoğu zaman) Euro yapsaydı ne kadar kazanacağını hesaplayıp, onu kaybettiğini düşünür.

Para pozitifi beyinde para kazanç kısmında olduğu için daha çok risk alabilir, para negatifi beyin risk alamaz. Örneğin, “altın zaten çok arttı buradan sonra düşebilir ve zarar edebilirim” der para negatifi beyin. Para pozitifi beyin ise aldığı riske karşılık kazanacağı miktara bakarak risk alır. Tabi para pozitifi beyin her zaman olumlu yaşamaz riskleri. Düşünen beyni bastıran bir hisseden beyin varsa kazanma ihtimaline değil kazanacağı miktara baktığı için bazen de büyük kayıplar yaşar.

Para negatifi beyin de kaybedeceği miktara bakar ve Amigdala tetiklendiği için kaygılanır, riskten kaçınır.

Betül Yergök, hem avukat hem yaşam koçu ve özel olarak nörobilim üzerine çalışıyor. Tüm duygu ve davranışlarımızın, tüm yaşam sürecimizin beyindeki seyrini, beynin yönetimini ve daha iyi bir hayat için iyi bir “Beyin Orkestrası Şefi” olmayı anlatıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS