TOGG CEO'su Gürcan Karakaş resmen açıkladı

Video: TOGG CEO'su Gürcan Karakaş resmen açıkladı

Türkiye'nin yerli otomobili heyecanla beklenirken, TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, projeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Fabrika inşaatı için çalışmaların başladığını belirten Karakaş, mayıs ayında temel atılacacağını ve kaba inşaatın 12 ay içinde biteceğini öngördüklerini söyledi.

Yerli otomobil için start verildi, çalışmalar başladı. Örnekleri sergilenen otomobiller beğeni topladı. Şimdi ise seri üretim ve satış için geri sayım başladı. Fabrikanın temelleri mayıs ayında atılıyor.


Açıklama Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu CEO'su Gürcan Karakaş'tan geldi. Karakaş, "2022 yılı itibariyle ön üretim araçlarımızı bantlardan indireceğiz" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla karar yayımlanmış, Türkiye'nin yüksek teknolojili ilk yerli otomobilinin fabrikasının Bursa Gemlik'teki Haralar bölgesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 4 milyon metrekarelik araziye kurulacağı açıklanmıştı. TOGG A.Ş. tarafından yeni yatırım olarak inşa edilecek tesisin öngörülen toplam tutarı ise 22 milyar TL. Hazırlıklar başladı. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, mayıs ayında fabrikanın temellerinin atılacağını söyledi. Karakaş, "Kaba inşaatın 12 ay süreceğini öngörüyoruz. 2022 yılı itibarıyla ön üretim araçlarımızı bantlardan indireceğiz" dedi.


22 milyar TL'lik yatırımla, yıllık ortalama 175 bin adetlik üretim kapasitesi hedefleniyor. 2032 yılına kadar 1 milyon aracın bantlardan inmesi bekleniyor.


Karakaş, marka isminin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini, nihai kararın sonbaharda açıklanacağını söyledi. Otomobilin fiyatına ilişkin soruları da yanıtlayan Karakaş, rakam açıklamanın pazarlama ve rekabet açısından doğru olmadığını ifade etti.


Yerli otomobilde imalatın başlamasına 2 buçuk yıllık süre var. Otomobil için henüz ön sipariş alınamıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS