25 yaşında komaya girdi 67 yaşında hayatını kaybetti

25 yaşında komaya girdi 67 yaşında hayatını kaybetti

Aruna Shanbaug Hindistan'da yaşayan bir hemşireydi. Vahşice tecavüze uğradığında sadece 25 yaşındaydı. Tecavüze uğradıktan sonra öldürülmek istendi. Felç kaldı. 42 yıl komada kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

1973 yılında Mumbai'deki bir hastanede, çalıştığı sırada cinsel saldırıya uğrayan Aruna Shanbaug isimli hemşire, 42 yıldır komadaydı. Bir meslektaşının saldırısı sonucunda beyin sarsıntısı geçiren ve 42 yıl komada kalan Shanbaug, aynı hastanede hayatını kaybetti. Aruna Shanbaug ülkede ötanazi hakkının sembol isimlerinden bir olmuştu.Shanbaug'un daha az acı çekmesi için bağlı olduğu yaşam destek ünitesinden çekilmesini talep eden yakınları, başlattıkları imza kampanyasının ardından mahkemeye başvurmuş, Hindistan Yüksek Mahkemesi talebi reddetmişti.Saldırgan 6 yıl sonra serbest kaldı


Shanbaug'a saldıran Bhartha Walmiki isimli hastane çalışanı saldırı ve hırsızlık suçlamasıyla yargılanmış, mahkeme tecavüz suçunu görmezden gelmişti.


Talihsiz kadının 42 yıl boyunca komada kalmasına neden olan Walmiki, 7 yıla mahkum olmuş, 6 yılın ardından da özgürlüğüne kavuşmuştu.


Twitter'da bir çok kullanıcı Aruna Shanbaug'un arkasından gözyaşı döktü. ''Çok daha önce gitmesine izin verilmeliydi'' dediler.


 


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS