256 Nerenin Telefon Kodu? 0256 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

256 Nerenin Telefon Kodu? 0256 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

256 Nerenin Telefon Kodu? 0256 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Dünyada iletişim sağlayabilmek için ülkelere bazı kodlar verilmektedir. Bu kodlar farklı şekillerde yurtiçi alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Ülkemizdeki alan kodları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenmektedir. Bu kodlardan birisi de 256 numaralı alan kodudur. Bu alan kodu Aydın iline aittir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

256 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkemizde bulunan tüm şehirlerin bulundukları bölge özelliğine göre değişik farklı kodları vardır. Kişiler kendilerini arayan telefon numaralarının kodlarını merak etmektedir. Bu kodları öğrenerek kendilerinin hangi şehirden arandığını da anlamaktadırlar. Bu alan kodlarından birisi 256 numaralı alan kodudur.

256 numaralı alan kodu ülkemizin Aydın iline aittir. 0256 alan kodu ile başlayan telefon numaraları Aydın şehrinden aramaktadır. Bunun dışında Aydın şehrinde sabit hat aranacak ise 256 numaraları alan kodu mutlaka girilmelidir. Bununla beraber 0 ile başlamayıp + şeklinde başlayan ve +256 şeklinde devam eden kod ise Uganda ülkesine aittir.

0256 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Telefon kodları günümüzde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. İlleri tanımlayan bu kodlar arasında 256 numaralı alan kodu da bulunmaktadır. Ülkemizdeki telefon numaralandırma sistemi bazı hizmetler için tahsis edilmiş numara ve kodlar ile ilgili bilgiler vermektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından telekomünikasyon sistemi düzenlenmektedir. Alan kodları ise 3 haneli olarak belirlenmiş ve numaraların başına mutlaka eklenmektedir.

Sabit numaraları aramak isteyen kişiler arayacakları ilin alan kodlarını mutlaka girmeleri gerekir. Ülkemizde 81 il bulunmaktadır. He bir ilin ayrı bir alan kodu belirlenmiştir. Bu alan kodu ile sabit numaralar aranmaktadır. Ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan şehirlerden birisi de Aydın şehridir. Türkiye sınırları içerisinde Aydın iline ait bir sabit hat aranmak istendiğinde numaranın başına alan kodu girilmelidir. Aydın ilinin alan kodu ise 0256 numaralı koddur.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber