374 Nerenin Telefon Kodu? 0374 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

374 Nerenin Telefon Kodu? 0374 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

374 Nerenin Telefon Kodu? 0374 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Karadeniz Bölgesi'nin en önemli şehirleri içerisinde yer alan Bolu, 374 alan koduna sahiptir. Bölgeye ulaşım sağlamak ve farklı amaçlar altında iletişim kurmak için bu alan kodu kullanılır. Genel olarak 0 374 şeklinde başa yazılır ve daha sonra sabit numara eklenerek arama gerçekleştirilir. Özellikle ticari faaliyetleri ile birlikte Turizm noktasında çok fazla ilgi gören önemli şehirler içerisinde gelmektedir. Aynı zamanda bireysel amaçlar ve kamu kurumları noktasında yine sabit hatlarla bu şekilde iletişim kurulabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

374 Nerenin Telefon Kodu?

374 Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Bolu şehrinin telefon kodudur. Her şehrin bir telefon kodu olması ile birlikte bu numaralar değişkenlik gösterir. Ancak her şehrin kendi telefon kodu sabittir ve hiçbir zaman değişmez. Böylece ülkenin dört bir tarafından Bolu sabit hatlar ile arandığı vakit 374 kullanılır. Daha çok arama gerçekleştirilirken 0 rakamı kullanılması ile birlikte 0374 şeklinde arama öne çıkar. Böylece Bolu merkez ile beraber ilçeleri noktasında gerekli sabit numara eklenerek arama tamamlanır.

Bolu şehrine özel bir numara olarak öne çıkan 0 374, Bolu'nun bütün ilçeleri ile birlikte merkezine ortak şekilde iletişim imkanı verir. Yani standart şekilde Bolu şehri için iletişim noktasında ön plana çıkar.

0374 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Hangi amaç olursa olsun Bolu şehrinde sabit hatlar ile ulaşım gerçekleştirmek için alan kodu kullanılır. Bu bağlamda 0374 alan kodu Bolu şehrine aittir. Karadeniz'in güzide ve özel şehirleri içerisinde yer alan Bolu, bu konuda ülkenin dört bir yanından çok sık aranır. Hem günübirlik seyahatler hem de uzun söyle tatiller ya da ticari anlamda öne çıkar. Diğer yandan bireysel aramalar ya da kamu kurum ile kuruluşları noktasında yine gerekli bilgileri almak amaçlı bu alan kodu üzerinden arama gerçekleştirilir.