43 Nerenin Telefon Kodu? +43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

43 Nerenin Telefon Kodu? +43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

43 Nerenin Telefon Kodu? +43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

43 telefon kodu Avusturya'ya aittir. Avusturya ülkesinden gelen aramalarda numara başında +43 yazar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

43 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelerin telefon kodları birbirlerinden farklıdır ve uluslararası aramalarda bu kodlar yazılır. Ülke dışına bir arama gerçekleştirilmek istenirse numaraların başına alan kodlarını yazmak gerekir. Ayrıca yurt dışından gelen aramalarda da numara başlarında bu alan kodları yazar. +43 alan kodu da merak edilen bir telefon alan kodudur. Eğer telefonunuza başında +43 yazan bir numaradan arama gelirse Avusturya ülkesinden arama alıyorsunuz demektir.

+43 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Hangi ülkelerin alan kodları nelerdir bu bilgilere internetten ulaşmak mümkündür. 43 telefon kodu da Avusturya'nın telefon kodlarında yazar. Uluslararası kodlar içinde 43 kodu Avusturya ülkesine aittir. Avusturya'da özellikle çok fazla Türk vatandaş yaşadığından ülkemizde sıkça arama yapılabilir. Bu nedenle de 43 alan kodunun hangi ülkeye ait olduğu merak edilebilir. Aileler genelde Avusturya'daki akrabalarını ya da tanıdıklarını aramak için de ülkenin kodunu merak eder. Eğer Türkiye'den Avusturya'ya arama yapmak isterseniz numaranın başına +43 yazılması gerekir.

Avusturya Alan Kodu Nedir?

Avusturya'nın uluslararasında telefon kodu 43 olarak karşımıza çıkar. Ülkemizden yapılan aramalardan ya da Avusturya'dan gelen aramalarda +43 yazar. Bu nedenle de eğer tarafınıza arama gelirse ve numaranın başında +43 yazarsa aramanın Avusturya'dan geldiğini anlamalısınız. Ülkelerin telefon alan kodları uluslararası aramalarda yazar.

Uluslararası Telefon Kodunda +43 Nerenin?

+43 telefon kodu Avusturya ülkesine ait uluslararası bir telefon kodu olarak tespit edilmiştir. Avusturya'dan birini aramak isterseniz numaranın başına 00'da yazmalısınız. Üç haneli telefonların başına yalnızca 0, iki hanelilerin ise 00 yazmanız gerekir. Uluslararası telefon kodu 43 olduğunda bu numara Avusturya'ya aittir. Ülkelerin telefon alan kodlarını internetten kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.