55 Nerenin Telefon Kodu? +55 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

55 Nerenin Telefon Kodu? +55 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

55 Nerenin Telefon Kodu? +55 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Telefon dünyanın her köşesini birbirine bağlayan en güçlü iletişim ağıdır. Gelen telefonun hangi ülkeden olduğunu anlamak ve anlamlandırabilmek sizin o ülke hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gösterir. Ülke telefon kodu telefon numarasının başında yazılır. Telefon numarasının solunda bulunan ülke kodu O Ülkenin kısa adı olarak bilinmektedir. Ülke kodları iletişim kalitesini artırmak ve veri işlemekte kolaylık sağlamaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

55 Nerenin telefon Kodu?

Uluslararası telefon görüşmelerinde önemli bir yere sahip olan telefon kodu telefon alıcıya ön bilgi olarak görünmektedir. Kişi hangi ülkeden arandığını anlayabilir, kısaca o ülkeden aranma ihtimali bulunmuyor ise görüşme yapmama özgürlüğüne de sahiptir. 55 gelen aramada bulunuyorsa telefon Brezilya’dan geliyor demektir. +55 şeklinde görülebilen Ülke kodu sorulduğunda Brezilya cevabı verilmelidir. Güney Amerika ülkesi olan Brezilya başkenti Brasilia olup 212 milyon nüfusu bulunmaktadır. Türkiye' de mobil iletişim ağları operatörlere göre farklılık göstermektedir. Ve mobil GSM operatörleri 3 haneli olarak kullanılmaktadır.

+55 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

+55 alan kodu Brezilya’ya aittir. Ülke kodları ülkeyi temsil eden kısa ad olarak telefon numaralarına ilave edilmiştir. Brezilya kendi şehir alan kodlarıyla mobil telefon kodlarını mobil telefonlara da tahsis etmiş bulunmaktadır. Bu durumda ülke alan kodunun devamında görülen 7-9 rakamları gelen aramanın mobil telefonla yapıldığını ifade etmektedir. Brezilya yerel saati ile Türkiye Ankara arasında 6 saat bulunmaktadır. Ülke kodu +55 ya da 0055 şeklinde kullanılabilmektedir.

Ülke kodları ve alan kodlarının uluslararası iletişimde önemli rolü bulunmaktadır. Türkiye alan kodu +90 olarak kullanılmaktadır. Ülke kodları 2 hanelidir, alan kodları ise 4 haneli olarak kullanılmaktadır. Alan kodu yazılmadan istediğiniz alana telefon edemezsiniz. Türkiye Ülke kodu 90 Ankara alan kodu ise 0312 şeklinde kabul edilmiştir. Uluslararası nitelik taşıyan bu bilgiler veri işleme ve iletişim gereksinimlerinde büyük önem taşımaktadır.