86 Nerenin Telefon Kodu? +86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

86 Nerenin Telefon Kodu? +86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

86 Nerenin Telefon Kodu? +86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Dünya üzerinde çok sayıda ülke bulunuyor. Bu ülkelere ait olan ülke kodları da vardır. Telefon kodları ise, gelen yurtdışı aramaları telefon numaralarının önünde bulunur. Bu kodlar sayesinde ise, hangi ülkeden arama yapıldığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Bazı ülke kodları da ülkemizde bulunan alan kodu olarak da kullanılır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

86 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkemizde çok sayıda il bulunur. Bu illerin ise, bütün illere ait olan alan kodu vardır. Alan kodları ise, ülkemizde şehirlerarası aramalarda sıkça kullanılır. Ülkemizde bulunan illere ait alan kodları bulunmaktadır. Bu alan kodları iller arası telefon görüşmelerinde de sıkça kullanılır. Alan kodları alan kodunun başına ise, 0 konularak da kullanılır. 86 alan kodun ait olan bir Türkiye ili bulunmaz.

+86 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

+86 numaralı ülke kodu, Güney Doğu Asya’da bulunan Çin ülkesine ait olan bir koddur. Ülke kodları ise, yurt dışı aramalarda aranacak olan kişinin telefon numarasının önüne bu ülkenin kodu yazılması gerekir. Ama ülke kodu dışında bulunan alan kodları da vardır. Bu nedenle de ilk olarak ülke kodu girilmesi gerekir. Daha sonra da alan kodu yazılması gerekir. Son olarak da telefon numarası girilerek arama yapılması gerekir.

+86 uluslararası telefonlar içinde yer alır. Bu ülke kodunun nereye ve hangi ülkeye ait bir kod olduğu merak ediliyor. Bu kod ise, Çin'dir. Çin, başkenti ise, Pekin olarak ve Doğu Asya'da bulunan 1,4 milyar nüfuslu bir ülke olarak bilinir. Yerel saati (Pekin), Türkiye ise (Ankara) saatine göre de +5 saat ileri olarak bilinir. Çin'den gelen yurtdışı aramalar için telefon numarasının başına ise, +86 ya da 0086 ülke kodu konulması gerekir. +86 ülke kodunu takip eden diğer kodlar ise, ilgili ülkenin şehrini ya da bölgesini gösteren alan kodlarıdır.