Son Dakika

Adnan Şensoy hoca kimdir? İşte Adnan Şensoy’un hayatı

A A

15.10.2021 - 12:24 Son Güncelleme:

Dini konular üzerine açıklamalarda bulunan Adnan Şensoy uzun süre radyolarda sohbet programları yapmıştı. Dönem dönem TV ekranlarına da yorumlarıyla katkıda bulunan Adnan Şensoy açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Adnan Şensoy kimdir? İşte kariyeri ve hayatı…

Adnan Şensoy hoca kimdir? İşte Adnan Şensoy’un hayatı

Adnan Şensoy katıldığı televizyon programlarında yaptığı yorumlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Önceki dönemlerde radyo programlarında geniş çaplı kitlelere hitap eden Şensoy, sohbet programlarına katılım sağlıyordu. İşte Şensoy’un hayatı…

ADNAN ŞENSOY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Adnan Şensoy 7 Ekim 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Samsun Çarşambalı olan Adnan Şensoy'un kökeni ise 1810'lu tarihlerden Terme'ye uzanmaktadır. 1984 ve 1990 seneleri arasında yaşantısını İstanbul, Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde, 1990 ve 2000 yılları arasında ise Avcılar Firuzköy'de sürdürmüştür. Firuzköy ilköğretim Okulu ardından aynı ilçede Süleyman Nazif Lisesi'nden mezun olmuştur.

İlerleyen süreçte Dolunay Fm isimli radyoya metinler göndermeye başlamış olan Şensoy, ilim meclislerine katılmaya çaba sarfetmiş ve henüz 15 yaşında iken yazılı olarak, ara sırada telefon bağlantıları ile 108.0 Dolunay Fm tarafından radyo sohbetleri yapmıştır.

2001 yılından 2002 yılına kadar haftanın üç günü orada, 2003 senesinde ise Boğaziçi Fm'de her Cumartesi akşamı saat 21.00'den Pazar sabah 06.00'a kadar sadece Peygamber Efendimizi anlattığı radyo sohbetlerini yapmıştır. 2005 senesinden bu yana uzun senelerdir Özel Fm'de Hz. Peygamber'i ve Sahabe'yi Gafletten Kurtuluş isimli radyo programı ile anlatmaya devam etmektedir. Radyo kayıtları, ülke genelinde pek çok bölgesel ve yerel radyo kanalında yayınlanmaktadır.

Önceki senelerde Ali Kırca'nın sunduğu Siyaset Meydanı isimli programda yorumları ve sohbeti ile o dönemde de tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 2002 senesinde Dolunay Fm radyonun umre grubu ile ilk umre görevini gerçekleştirmiştir.