Güney Kore'de evlenmek bile lüks

Güney Kore'de evlenmek bile lüks

Bir anket şirketinin yaptığı araştırmaya göre Güney Kore'de çiftler evlenmek için yaklaşık 225 bin dolara ihtiyaç duyuyor.

Güney Kore'de düğün ve ev kiraları evlenecek çiftlerin ceplerini yakıyor. Bir anket şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Koreli çiftler evlenebilmek için yaklaşık 225 bin doları gözden çıkarmak zorunda kalıyor. Aslında bu masrafın yaklaşık yüzde 70'i ev tutmak için harcanan parayı kapsıyor. Yeni evli çiftlerin oturabileceği ortalama bir evin ücreti 158 bin doları buluyor.


Son 2 yıl içinde evlenen kişileri baz alan araştırmada, evlilik için yapılan masraflar arasında düğün salonu kiralama, gelinlik, balayı ve ev tutma gibi harcamaların hepsi dahil edilmiş.


Evle ilgili harcamaların yanı sıra düğün töreni için tutulan mekanın ise 18 bin dolar civarında olduğu hesaplanmış. Balayı, hediyeler, kuaför masrafıyla birlikte Güney Kore'de ortalama bir düğün masrafının toplam 225 bin doları bulduğu ifade ediliyor. Bu masraflar elbette yaş ve yaşanılan şehre göre değişiyor. Araştırma, ülkede 20'li yaşlarında evlenen çiftlerin daha fazla harcama yaptığını ortaya koyuyor.


Araştırmanın sonuçları Güney Kore'de evlilik masraflarının bir önceki yıla göre 40 bin dolar arttığını ortaya koyuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS