Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2022 bedelli askerlik yeri sorgulama

A A

23.01.2022 - 13:54 Son Güncelleme:

e-devlet bedelli askerlik yeri sorgulama işlemleri askerlik görevini bedelli olarak yerine getirecek kişiler tarafından kullanılacak. Celp ve sevk tarihleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Peki, bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2022 bedelli askerlik yeri sorgulama

Bedelli askerlik imkanından yararlanmak için işlemlerini tamamlayan kişiler önümüzdeki günlerde silahaltına alınacak. Geçtiğimiz celplerde olduğu gibi askerlik yerleri sorgulama işlemleri e devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, bedelli askerlerin yerleri hangi tarihte açıklanacak?

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 Bedelli askerlik yerleri 28 Ocak tarihinde E-devlet üzerinden duyurulacak. Geçtiğimiz yıl ocak ayında askerlik yerleri ile ilgili açıklama yapılmıştı. Sonuçlar e-devlet üzerinden ‘Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama’ bölümünden duyurulmuştu.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Bedelli askerliğin sürekli hale gelmesi belirsizliğin ortadan kalkmasında gerçekten çok önemli. Bedelli askerlik başvurularında 2021 yılında yüzde 57 artış oldu. Bedelli askerlik ücreti de son belirlemelere göre 55 bin 194 lira'' dedi.