Bir dost tavsiyesi

Bir dost tavsiyesi

Kaos dolu.. Fazla sıcak.. Ve yorucu 2013 yılını geride bıraktık artık. Yeni bir yıl, yeni umutlar, yeni aşklar, dünya barışı, bol para… Derken bitmek bilmeyen fantastik isteklerimiz oluyor. Gelen yıla gereğinden fazla anlam yüklüyoruz. Bu yeni yılların bir anlamı olmalı diyebilirsin pek muhterem sevgili okur ama iş öyle değil. Gerçekçi olmak lazım.

Bu kadar önemsediğimiz yeni yıla ilk adımı atmamız da epey coşkulu oluyor ve bunların büyük bir kısmı pek önemsediğimiz sosyal mecralara yansıyor. Aile fertlerine, çalışma arkadaşlarınıza, vapurlara ve  martılara rezil olmamanız için dikkat etmeniz gereken önemli hususlar var.

*Eski sevgiliye mesaj atmayın. (Mutlu yıllar demek istemiştim, sesini duymak güzel… gibi bahaneler sizi yerin dibine batırır)

*Sakın ama sakın “Yeni yıl ülkemize hayırlı olsun” gibi iletiler, tweetler yazmayın. Eğer yazarsanız arkadaşlarınızın gözünde Yozgat’ın Çekerek ilçesi belediye başkan adayı gibi görüneceksiniz.

*Instagram hesabınıza öyle sürekli uğramayın. Seçici olun. Sabah uyandığınızda sakin olarak bilinen arkadaşınızın bar üzerindeki çılgın dansını görebilirsiniz. İmajı zedelenmesin.

*Lütfen ama lütfen. Bu uyarıdan ziyade kişisel bir rica. (Sizin iyiliğiniz için) İçtiğinizin yediğinizin fotoğrafını paylaşmayın.  Hiç sırası değil gerçekten.

*Sabah uyandığınızda  “…..5 …..4 …..3…..2 …..1  MUTLU YILLAR!!” diye tweet attığınızı fark etmeniz pek hoş olmayabilir, o yüzden geri sayımda telefonları elimizden bırakıyoruz.

*Eğer evdeyseniz,  anne ve babanızla giriyorsanız. Sakın size yıllarca bakmış, yedirmiş, yetiştirmiş insanların o saçma yılbaşı şapkaları, gözlükleriyle çekilmiş fotoğraflarını paylaşmayın. Bunu o güzel insanlara yapmayın.

*Bunları yapmayın evet. Onun yerine anı yaşayın. Kankalarınızla yeni yıl qeyfii yapın. Eğlenmenize bakın.

 

Eğer uyarıları gördüm ama uygulayamadım ya da 1 Ocak sabahı gördüm diyenler için..  Son pişmanlık işe yarar. Şimdi sakince bilgisayarınızın başına oturun ve size mantıksız gelen tüm gönderilerinizi silin.

 

Bir yılı daha geride bırakırken size söyleyebileceğim tek bir şey var sevgili gönül dostları. Herkese yeni yıllar. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS