Bir kuşak bu program nedeniyle yüzüne sprey sıkarak gezdi!

  1. Yaşam
Bir kuşak bu program nedeniyle yüzüne sprey sıkarak gezdi!

1990'ların vazgeçilmez programıydı: Şok. Korcan Karar'ın sunumuyla ekranlara geliyor ve televizyondaki haberleri, olayları ve programları mizahi bir dille eleştiriyor, reyting uğruna neler yapıldığını anlatıyordu. Ama bu programda anlatılanlara inananlar, deneyenler de oldu. Bu yüzden program için, 'Bu mizahi bir programdır' yazılmak zorunda kaldı. Ama hiçbir şey insanları bu programdaki olayların gerçek olmadığına inandıramadı...Cine5'i şifresiz izlemek
Cine5 yayının şifreli olduğu zamanlardı. İnsanlar para vermeden bu şifreyi çözmek, yayını bedava izlemek istiyorlardı.
Peki bunun çaresi neydi? Şok programının sunucusu Korcan Karar açıklamıştı; Yüzünüze saç spreyi, amuda kalkarsanız Cine5'i şifresiz izleyebiliyordunuz. Bir nesil yüzüne parfüm sıkıp, amuda kalkarak büyüdü...
Kadınların İbrahim Tatlıses sevgisi
Kadınların İbrahim Tatlıses hayranlığının nedenini de Şok açıklamıştı. Bu haberi verirken, 'uzun uzun araştırdık' diyorlardı. Nedeni İbrahim Tatlıses'in bir filmindeki hamam sahnesiydi.
Reha Muhtar'ın değişimi
Elbette o dönemin en ünlü haber spikeri Reha Muhtar'ı da es geçmemişti Şok ekibi. Muhtar'ın yıllar içindeki değişimini masaya yatırmışlardı. 'Sıcak stüdyolar seni bunalttı, sıcaktan bunalınca da insanlara bağırıp çağırmaya, abuk sabuk sorular sormaya başladın' diye seslendiler Muhtar'a.
UFO ile randevu
Bir gün, haber merkezine gelen telefon ise ekibi harekete geçirdi. Telefondaki ses, 'Uzaylıların her gün aynı saatte Çorlu'ya geldiğini' söylemişti. Korcan Karar bu ihbarın üzerine, muhabir yeleğini giydi ve olay yerine gitti.
Helikoptere binen Karar, uzaylılarla karşılaşmaya gitti. Sonunda ise UFO helikopteri vurdu ama Korcan Karar istediği reytingi elde etmişti.
Perili Köşk'ün hikayesi
İstanbul Bakırköy'de yaşayanların çok iyi bildiği bir köşktür; Bakırpaşa Köşkü. Ama Korcan Karar ve ekibi bu köşkün hiç bilinmeyen hikayesini ortaya çıkarmıştı.
Sokaktan geçenlere mikrofon uzatan Karar, bu köşkün perili olduğu cevabını almıştı. Köşkün dört bir yanına kamera yerleştiren Şok ekibi sonunda periyi değil ama köşkün kaybolduğunu görmüştü.
Sigara kağıdından zengin olmak
İnsanlar Şok programı sayesinde çabuk zengin olabileceklerini de düşünmüştü. Şok programı sigara kağıtlarının sarı renkli ambalajında altın, gümüş renkli ambalajında ise gümüş bulunduğunu iddia etmiş, buna inanlar da sokağa dökülmüş ve her yerde sigara ambalajı aramışlardı. Sonuç ise hüsrandı...
Tuvaletten çıkan yaratık
10 / 12
Bir kuşak bu program nedeniyle yüzüne sprey sıkarak gezdi! ©(Fotoğraf: Temsili)
Bir dönem lazımlık satışlarını da arttırmıştı Şok programı. Tuvaletten çıkan yaratık haberi nedeniyle bir sürü insan lazımlıkla gezmiş, tuvalete girmeye korkmuşlardı.
11 / 12
Bir kuşak bu program nedeniyle yüzüne sprey sıkarak gezdi!
Anna Nicole Smith'in zevk için Edirne genelevinde çalıştığını duyup genelev kapısı önünde izdiham yaratanlar da olmuştu.
Dişleriyle mermi yakalayan adam
12 / 12
Bir kuşak bu program nedeniyle yüzüne sprey sıkarak gezdi!
Bir programda ise dişleriyle mermi yakalayan adam vurulmuş, programda hastaneye götürülmüş ve tedavi edilmişti.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS