Birkaç dakikalığına denize girdi ayağını kaybetti

Birkaç dakikalığına denize girdi ayağını kaybetti

ABD'nin Teksas eyaletinde Brian Parrott isimli bir adam ayaklarını bir kaç dakika okyanus suyuna soktu. Sadece bir kaç gün sonra ise adamın ayağı kesilmek zorunda kaldı. Çünkü bacağına et yiyen bakteri bulaştı.

Milliyet'in haberine göre, Brian Parrott isimli adam Texas’ta çocukları ve torunlarıyla yüzmeye gitmişti. Okyanusta sadece birkaç dakika geçirdi ve talihsiz adamın bacağına et yiyen bakteri bulaştı. Birkaç gün sonra ise Parrott'ın ayağı kesilmek zorunda kaldı. Acı içinde kıvranan adam hemen hastaneye kaldırılsa da bacağı kurtarma şansları kalmamıştı.


Denizde fenalaşan çocuk öldü


Durumun çok ciddi olduğunu söyleyen doktorlar Parrott’ın hayatını kurtarmak için her şeyi yaptıklarını söyledi. Parrott'ın diyabet hastası olması durumu iyice zorlaştırdığı için bacağı kesilmek zorunda kaldı.


Doktorlar enfeksiyonun bacağındaki önemsiz görünen ufak bir sıyrıktan bulaştığını söyledi. Vibrio denilen bakteri açık yaralardan vücuda girerek oldukça tehlikeli olabiliyor. Uzmanlar bu sebeple vücudunda açık yara olan kişileri denize, okyanusa, gölete girmemeleri konusunda uyarıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS