Bu uygulama egzersiz yapmanız için size para ödüyor

A A

09.05.2016 - 20:21 Son Güncelleme:

Egzersiz yapmak istiyorsunuz ama gereken motivasyonu kendinizde bulamıyor musunuz? Bu uygulama fikrinizi değiştirebilir. İngilizlerin geliştirdiği Sweatcoin isimli uygulama, tamamladığınız her fiziksel aktivite için size sanal para ödüyor.

Bu uygulama egzersiz yapmanız için size para ödüyor

Fiziksel aktivitelerinizi takip eden uygulama motivasyonu artırabilmek amacıyla, tamamlanan egzersizlerin sonunda bir miktar “dijital para”yı kasaya atıyor. Bu para daha sonra yine uygulama üzerinden egzersiz dersleri satın almak, özel bir antrenörle çalışmak için kullanılabiliyor.

Yürüdüğünüz her 1000 adım için 1 SWC yani “sweatcoin”ya da uygulamayla anlaşması olan spor mağazalarında harcayabileceğiniz indirim kuponları kazanabiliyorsunuz.

Ancak bu uygulamada da emek olmadan kazanç olmuyor, 2 bin adım yaklaşık 1 mile denk geliyor. Örneğin bir mağazanın indirim kuponunu almak istiyorsanız gereken “SWC”yi yani sanal parayı biriktirebilmeniz için yaklaşık 125 mil yürümüş olmanız gerekiyor. Sweatcoin, partner hayır kurumlarına yardım yapmak için de kullanılabiliyor.

Uygulamanın Reuters’a konuşan geliştiricisi Oleg Fomenko, “Bütün bunları, hareketliliği değerli kılmak için yapıyoruz. Zamanla, Sweatcoin’in İngiliz sterlininde bir karşılığı olacak” dedi.

Uygulamayı şimdilik sadece iPhone kullanıcılarına hizmet veriyor. Gelecek yıl, Android işletimciye sahip olan telefonlardan da Sweatcoin indirilebilecek.