Burası Antalya değil Konya

  1. Yaşam
Burası Antalya değil Konya

Suda adrenalin arayanların adresi genelde yaz tatilinin değişmez adresi kıyı kentleri olarak düşünülebilir. Ancak bu durum değişiyor. Hatta neredeyse, çok bilinen bir siyasi fıkradaki "Konya'ya deniz getireceğim" diyen siyasetçinin vaadi gerçek oluyor. Denize hiçbir kıyısı bulunmayan İç Anadolu kenti Konya'da son dönem başat eğlencelerinden biri jetbot denilen su motorlarıyla sınırsız heyecan yaşamak. İşte Konya'dan o görüntüler...1 / 5
Burası Antalya değil Konya ©İHA
Beyşehir Gölü’ne kıyısı bulunan Beyşehir kent merkezinde, su sporu aktivitelerini daha da canlandırmak ve renk katmak amacıyla ilçeye getirilen jetbot, yaz hareketliliğinin artmasıyla birlikte bugünlerde yoğun ilgi görüyor.


2 / 5
Burası Antalya değil Konya ©İHA
Beyşehir Belediyesi tarafından göl üzerinde başlatılan jetbot turları, kıyılarda adrenalin tutkunlarına heyecanlı ve keyif dolu anlar yaşatırken, renkli görüntüler oluşturuyor. 10 santimlik su yüzeyinde bile ilerleyebilen, 100 kilometre hıza ulaşabilen ve bu süratte aynı anda 360 derece devrilmeden güvenli bir şekilde dönüş yaparak içerisindekilere çok farklı bir heyecan ve adrenalin yaşatabilen jetbot, göl üzerinde su sporu aktivitelerinden istifade etmek isteyenlerin ilgi odağı haline geldi.
3 / 5
Burası Antalya değil Konya ©İHA
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kaptanıyla beraber 11 kişi kapasitesine sahip jetbotın yaz dönemiyle beraber göl kıyılarında turlarına başladığını belirterek, şunları söyledi: "Bugüne kadar göl üzerinde su sporlarına yönelik aktivitelerin eksik olduğu yönünde gelen serzenişler sonrasında jetbot'u Beyşehir Belediyemiz bünyesinde ilçemize kazandırmaya karar verdik."
4 / 5
Burası Antalya değil Konya ©İHA
"Yoğun ilgiyi gördüğümüzde ise ‘iyi ki ilçemize kazandırmışız’ dedik. Beyşehir’de hep ilklere öncülük ediyoruz. Belediye olarak bu konuda da göl kenti ilçemizde bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye’de üretilmeye başlanan jetbotlardan birinin alımını iki yıl önce gerçekleştirerek Beyşehir Gölü üzerinde tur aktiviteleri dönemini başlattık. Aslında 11 kişilik bir jetski olan jetbot, göl üzerinde extreme sporu yaşamak isteyenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor."
5 / 5
Burası Antalya değil Konya ©İHA
"Özellikle, şölen ve değişik etkinliklerle birlikte, gurbetçilerimizin tatile gelmesiyle birlikte ilçemizde artan yaz hareketliliğine jetbot turları da önemli katkılar sunuyor. Beyşehir’imize gelen ziyaretçilerimize, mutlaka günün batışını ve doğal güzelliklerini görmeleri yanında, bu su aracımıza da mutlaka binmelerini tavsiye ediyoruz. 15 dakika süren jetbot turları gün içerisinde sabah 11.00’den akşam saat 20.00’ye kadar devam ediyor."
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS